Viskas prasidejo nuo to, kad Sandros kaimynas darbo reikalais atskrido i Kipra ir jos tevai idejo jai laukneseli per ji, o tada nepataisomai sugedo Sandros kompas ir ji paprase jo parskraidinti ji namo i Lietuva. Antro susitikimo metu jie susedo kazkokiam bare ir jis pasiule savaitgali vaziuoti kartu su juo i pati salos kamputi - iskysuli. O kadangi zinojom, jog daugiau tokios progos tikrai neturesim, tai ir sutikom:) Tada aisku dar nezinojom, kad jis atsisakys imti pinigus ir mokes uz viska pats... Ka padarysi, jo valia. Jei moka, tai matyt turi is ko: jis dirba Lietuvos aplinkos apsaugos ministerijoje ir i Kipro turkiskaja dali atvaziavo dviem savaitem (jau 7-ta karta) vykdyti kazkokio Europinio projekto (ES investuoja daug pinigu i Kipro turkiskos dalies oro ir vandens uzterstumo projektus, kad kai salis susivienys, nebutu didelio skirtumo tarp daliu issivystymo lygio siais klausimais).
Isvaziavom sestadieni anksti ryte. Jis musu lauke iskart perejus siena i turkiskaja dali. Kad kelione taip nenusibostu ir kad nenusibostu visa diena guleti papludimyje, pakeliui (beveik) uzsukome i Famagusta. Tai Kipro uostas su didziuliais itvirtinimais. Tame mieste islike gausybe senoviniu pastatu ir itvirtinimu. Praktiskai visas miestas yra autentiskas senovinis miestas. Tikiuosi, kad Virga parode daugiau fotkiu is sitos keliones, todel cia ikeliau vos pora.
Nuo miesto sienos itvirtinimo visas miestas buvo kaip ant delno.
Cia ta pati baznycia, kuri matosi kysanti virs miesto praejusioje fotkeje.
Kai jau buvome beveik vietoje, dar uzsukome i Karpasia mietelio vienuolyna.
Musu bungalai (taip tie namukai vadinosi) buvo vos pora kilometru nuo pacio iskysulio galiuko, taciau ten vaziuoti nusprendem i pavakare. Pasimete daiktus i savo kambarius, iskart ejom i papludimi, kuri matote nuotruakoje. Bangos buvo pakankamai dideles, tai buvo labai smagu pasokineti per jas:) as aisku sedejau ant kranto ir nesimaudziau, nes buvau visiskai uzkimus ir neprasnekejau visai ir nenorejau dar labiau susirgti...
Po poros valandu maudyniu sedom i masina ir vaziavom i pasaulio krasta - i pati pati salos galiuka:) pakeliui sutikom dar nemazai laukiniu asilu, kuriu tame iskysulyje gausu (vienas ryte net iki musu bungalu buvo atejes)
Buvo nerealiai smagu stoveti ant pacio pacio salos krastelio ir aplink matyti tik vandeni (na gerai, vanduo buvo is triju pusiu). Turkai aisku nebutu turkai, jei ant pacios krastines uolos nestovetu galingais prozektoriais apsviestos didziules Turkijos ir turkiskojo Kipro veliavos. Palaipiojom dar visom aplinkinem uolom (tik ne Jurga, nes jai suplyso basute ir ji stovejo liudna ir mus fotografo is apcios kai ikopem i kalna prie veliavu ir is virsaus kai kopinejom uolom prie pat vandens). Besigrozedami vaizdais sulaukem ir saulelydzio:)
Gryze i moteli, pavakarieniavom keistu tradiciniu valgiu (visi is avienos), isgerem Rakes (tradicinio turkijos anyzinio gerimo) ir ejom ziureti zvaigzdziu, bet tokiu metu laiku nieko yaptingo nematem. Juozas pasakojo, kad kai buvo toje pacioje vietoje rugpjuti, zvaigzdes buvo tokios ryskios ir grazios, kokiu jis dar gyvenime niekur nebuvo mates. Bet mums taip nebepasiseke...
Ryte atsikele papusryciavom ir susirinke daiktus isvaziavom i Auksini Papludimi (Golden Beach), kuris yra skaitomas vienu graziausiu ne tik Siaureje, bet ir visame Kipre. Juozo teigimu - pats graziausias. Ir is tikruju, sitas papludimys yra didziulis, su smulkiu baltu smeliu (beveik kaip Smiltynej ar kitur Lietuvoj) ir didziulem kopom, ko tikrai nera nei vienam kutam Kipro papludimiu. Vanduo irgi buvo toks nereliai zydras ir skaidrus kaip niekur kitur. Papludimy buvo nedaug zmoniu. Juozas sake, kad ir sezono metu jis buna beveik tuscias nes per toli vaziuoti, todel niekas nesivargina. Pavasari visas sis papludimys yra vezliuku perejimosi vieta. O dabar tik krabu buvo galima prisigaudyti, o gal tiksliau - prisikasti :D randi skyle kokiu 5cm skersmens ir kasi kol randi smelyje pasislepusi kraba:)
Labai gražūs paplūdimiai ir nuostabi gamta. Čia turėtų būti tobulos atostogos Kipre dviese ar su draugų kompanija. Butinai aplankysiu kada nors šią salą.
AtsakytiPanaikinti